Wędzarnie ogrodowe


Wędzarnie ogrodowe drewniane

Działki ogrodowe, parcele pod zabudowę lub ogródki działkowe to idealne miejsce do zagospodarowania poprzez altany, szopki ogrodowe oraz wędzarnie. Warto zwrócić szczególną uwagę na ostatnią opcję, która w Polsce, po latach posuchy, robią obecnie furorę. Dawniej wędzarnie ogrodowe stanowiły podstawę w każdym ogrodzie, ponieważ wiele osób kultywowało tradycje wędzenia mięsa (naturalne i smaczne jedzenie). Po okresie zachłyśnięcia się restauracjami typu fast food, ludzie wracają do korzeni i wędzarnie ogrodowe znowu stają się w naszym państwie popularne.

Wędzarnie ogrodowe

Obecnie produkowane są wędzarnie ogrodowe metalowe lub betonowe. Istnieją firmy zajmujące się murowaniem tego typu konstrukcji bezpośrednio w ogrodzie. Wędzarnie ogrodowe służą nie tylko do wędzenia mięsa ale także do grillowania ryb, mięs oraz warzyw. W Polsce dostępne w sprzedaży są nawet wędzarnie ogrodowe znane z amerykańskich filmów, umożliwiające zorganizowanie dużego grill party. Konstrukcje tego typu przypominają parowozy, pozwalając grillować mięsa dla kilkudziesięciu osób. Z tego powodu taka wędzarnia ogrodowa jest coraz bardziej ceniona w gastronomii.

Znacznie lepszy wybór to wędzarnie drewniane wykonywane np. z drewna świerkowego. Wędzarnia ogrodowa drewniana wymaga oczywiście podmurówki i odrębnego paleniska, ale to żaden problem. Jeśli wykonamy to porządnie to wędzarnia ogrodowa będzie ozdobą naszego ogrodu i nie będziemy musieli ukrywać jej w kącie.

studiorolety.pl