Donice ogrodowe

Donice ogrodowe – drewniane lub ceramiczne

W Polsce coraz więcej ludzi hoduje rośliny sezonowe, które na okres zimowy wymagają schowania do wnętrza budynku, gdzie panują o wiele bardziej korzystne temperatury. Dlatego w sklepach ogrodniczych oraz hipermarketach budowlanych z działami ogrodowymi, dobrze sprzedają się donice ogrodowe. Powyższe donice  nie są zwykłymi doniczkami na kwiaty, tylko sporych rozmiarów pojemnikami wykonanymi z plastiku, drewna lub ceramiki. Najbardziej stabilne i lekkie w stosunku do wielkości, są donice drewniane. Donice ceramiczne są idealne do roślin, które wysoko rosną i mogą być narażone na przewrócenie, w wyniku silnego wiatru.

Donice ogrodowe

Ceramiczne donice ze względu na ogromną wagę, ciężko jest przewrócić lub przesunąć. Donice ogrodowe wykonane z plastiku stanowią najtańszą opcję. Za kilkadziesiąt złotych można kupić kilkanaście tego typu donic. Polacy coraz częściej w donicach hodują cytrusy, specjalne gatunki pomidorów oraz egzotyczne krzewy, które dobrze czują się w naszym klimacie jedynie późną wiosną, w lecie oraz wczesną jesienią.

Dobry wybór to donice ogrodowe drewniane, ponieważ są lekkie i stosunkowo tanie. W ogrodzie lub na tarasie wyglądają bardzo naturalnie. Trzeba je impregnować, ale przy okazji możne je zabarwic na pożądany kolor.

reefshop.pl